Historia znajomości Michała z e-Nable Polska zaczęła się jak wiele innych – przypadkiem. Z początkiem września w szkole, w której uczy się Michał, rozpoczęła pracę nauczycielka – pani Joasia, będąca wielką fanką projektu e-Nable. Któregoś dnia wpadł jej w oko chłopiec, który posługiwał się kosmetyczną protezą kończyny górnej. To był właśnie Michał.

Pani Joasi od razu przyszło do głowy, że przecież zna osoby, które mogłyby chłopcu pomóc. I tak, poprzez kilku pośredników rodzicom Michała udało się nawiązać z nami kontakt. Chętnie podjęliśmy się tego zadania, a do współpracy udało nam się zaangażować uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach.

odbior_5

Najpierw Michał razem ze swoją mamą spotkał się z nami, aby wykonać niezbędne pomiary do stworzenia nowej protezy. W efekcie tego spotkania powstał projekt Ręki3D – model Unlimbited Arm v2.0, zaadaptowany do potrzeb chłopca. Wykonania protezy podjęli się uczniowie szkoły w Dobczycach wraz ze swoimi opiekunami.

Początki druku 3D w szkole nie były łatwe – nowa drukarka 3D, nowa technologia. Ale ręka sukcesywnie powstawała. W trakcie realizacji pojawiły się pewne problemy z urządzeniem, potrzebne było wsparcie innego drukarza. I tu pospieszył z pomocą uczeń pierwszej klasy – Karol, posiadacz własnoręcznie złożonej drukarki 3D. Jego wyjątkowe zaangażowanie zasługuje na wyróżnienie.

Wspólnymi siłami Ręka3D dla Michała została wykonana. Po sprawdzeniu jakości druku, wykonaliśmy jej montaż i regulację. Wszystko było w porządku. Dyrekcja szkoły postanowiła wręczyć w sposób uroczysty Rękę3D Michałowi. W jej przekazanie włączyły się również władze powiatowe i media. Krótki reportaż znalazł się na łamach Dziennika Polskiego, regionalnej TV Kraków, Radia Kraków.

Dziennik Polski
TV Regionalna – Kraków
Radio Kraków

One thought to “Michał”

Comments are closed.