Coroczne wydarzenie, jakim jest uroczysta gala rozdania Nagród Branżowych CD3D jest okazją do zgromadzenia się najważniejszych firm z polskiej branży druku 3D oraz uhonorowania firm i osób, które w przeprowadzonym głosowaniu internetowym otrzymały największą liczbę głosów. Tegoroczną edycję wydarzenia wzbogaciła seria wykładów, prowadzonych przez prelegentów posiadających specjalistyczną wiedzę z zakresu technologii addytywnych.

Nie obyło się również bez wydarzeń, które nie były wpisane w scenariusz imprezy – po zakończonej prelekcji Marcin Niedzielski, PR Manager firmy Zortrax, przekazał drukarkę 3D na ręce Marka Grandysa, reprezentującego wolontariuszy fundacji e-Nable Polska. Wsparcie w postaci w postaci wysokiej klasy urządzenia desktopowego niewątpliwie wpłynie na redukcję czasu wykonywania kolejnych elementów Rąk 3D.

Zortrax M200 jest flagowym urządzeniem firmy – wśród szerokiego grona użytkowników jest znana jako prosta w obsłudze drukarka 3D, oferująca najwyższą jakość wykonywanych wydruków w technologii FDM. Niesłabnąca od kilku lat popularność urządzenia jest najbardziej czytelnym dowodem jego niezawodności i bezawaryjności.

Firma Zortrax jest obecnie jedną z najpopularniejszych polskich przedsiębiorstw oferujących pełen ekosystem pozwalający na profesjonalny druk przestrzenny w najwyższej jakości. Zortrax zajmuje się nie tylko produkcją desktopowych urządzeń addytywnych, ale jest również autorem oprogramowania dedykowanego dla swoich urządzeń oraz serii kompatybilnych materiałów.

Drukarka 3D pomoże wolontariuszom w zwiększeniu tempa prac nad urządzeniami wspomagającymi, a dzięki pomocy zaoferowanej przez Zortrax liczba potrzebujących, którym fundacja poda pomocną dłoń już niebawem wzrośnie.