Mamy przyjemność ogłosić, że zespół e-Nable Polska nawiązał współpracę z Zespołem Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach.

Jesteście ciekawi jak to się stało, że nawiązałem współpracę z tą właśnie szkołą? Cóż, po pierwsze mieszkam w Dobczycach…

Pewnego wiosennego dnia zostałem poproszony o zaprezentowanie mojej drukarki 3D uczniom szkoły. Nie mieli jeszcze własnej, a chcieli się zapoznać z technologią druku 3D. Zgodziłem się na pokaz, równocześnie proponując, że w ramach zajęć przedstawię projekt Rąk3D e-Nable i poproszę o pomoc w jego realizacji w przyszłości, o ile znajdzie się potrzebujący. Cel był dość prosty – zaktywizować lokalną społeczność w celu pomocy „swojemu” w potrzebie.

skladamy_2

Pokaz odbył się, a młodzież wykazała się dużym zainteresowaniem drukarką 3D. Ręka3D była oglądana z najdrobniejszymi szczegółami. Na zakończenie spotkania uzyskałem zapewnienie ze strony Dyrekcji szkoły, że jeśli tylko pojawi się możliwość – wezmą udział w projekcie.

Wczesną jesienią, trochę przypadkiem, dowiedziałem się, że w naszej okolicy mieszka chłopiec – Michał, z wrodzonym ubytkiem przedramienia. Po krótkiej wymianie korespondencji, rodzicie Michała poprosili o wykonanie Ręki3D. A ponieważ szkoła obiecała pomoc w realizacji, więc podjęła się tego zadania. O szczegółach tego projektu możecie przeczytać tutaj.

uczniowie_2

One thought to “Współpraca z Zespołem Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach.”

Comments are closed.