Karolina to dziesięcioletnia dziewczynka z Krakowa, z dość znacznym ubytkiem lewej kończyny górnej na wysokości przedramienia. Po raz pierwszy spotkałem się z dziewczynką i jej mamą na początku stycznia 2017 r. Zaproponowałem dwa modele Ręki3D – Flexy Arm IIUnlimbited Arm V.2. Po krótkim namyśle, wybór padł na pierwszy model.

Ręka miała zostać wykonana w kolorach fioletowym, błękitnym i białym. Ponadto, Karolinka poprosiła o dwie dodatkowe rzeczy. Pierwszą była możliwość dodania kilku świecących elementów. Wygenerowało to mały problem – wprawdzie na rynku funkcjonuje fluorescencyjny filament, ale miałem wątpliwości co do tego, czy będzie on spełniał wymogi bezpieczeństwa oraz już bardziej prozaicznie – czy da się go bezpiecznie formować w gorącej wodzie lub używać przy nim suszarki do włosów? Ostatecznie wybór padł na prostsze rozwiązanie – gotowe gwiazdki i taśma fluorescencyjna.

Drugie życzenie okazało się dla mnie zdecydowanie trudniejsze w realizacji – paznokcie, które miały nadawać się do malowania. Nie miałem zielonego pojęcia jak to zrobić, na szczęście z pomocą pospieszyła Ula – pielęgniarka z naszego zespołu. Wykonała kilka prób, najpierw z tipsami, potem z hybrydą. Po namyśle i konsultacjach wybraliśmy drugie rozwiązanie. Bardzo prosto udało się hybrydę nałożyć na palce, wykonane z materiału Fiberflex z Fiberlogy.

Poza kolorowymi paznokciami, Ręka3D została ozdobiona błyszczącymi koralikami, dzięki czemu nabrała dziewczęcego wyglądu.

Przekazanie Ręki3D odbyło się podczas bardzo miłego spotkania – uśmiech Karoliny był bardzo szeroki. Szybko zrozumiała jak się zakłada i mocuje Rękę3D, a i sama Ręka nie wymagała żadnych dodatkowych regulacji. Potem przeprowadziliśmy pierwsze próby z klockami – dziewczynka nie miała praktycznie żadnych problemów z podnoszeniem i utrzymaniem ich. Łapanie klocków i odkładanie ich w określone miejsce odbywało się szybko i sprawnie.